Jak w WordPress zmienić link do logowania admina

Zmiana linku logowania admina w WordPress

Link do panelu admina na stronie opartej na WordPress powinien być niedostępny dla osób postronnych. WordPress jest obecnie najpopularniejszym skryptem używanym do tworzenia stron www, jest więc także częstym celem ataków. Najczęstszym atakiem na strony WordPress jest oczywiście próba odgadnięcia hasła poprzez wpisywanie najbardziej popularnych haseł używanych przez internautów. Tym jednak w tym artykule nie będziemy się zajmowali. Zakładam, że Twoje hasło jest niedostępne dla osób postronnych oraz wystarczająco trudne do odgadnięcia. Dobrym sposobem na ochronę przed tego typu atakami jest zmiana linku logowania do panelu admina. Możemy to zrobić w prosty sposób instalując odpowiednią wtyczkę. Jednym z najprostszych w użytkowaniu pluginów używanych w tym celu jest Rename wp-login.php. Poniżej przedstawiam krótką instrukcję jego instalacji i użytkowania.

Instalacja wtyczki zmieniającej adres logowania admina WordPress

Zmiana linku logowania WordPress jak wspomniałem jest łatwa do zrobienia poprzez instalację odpowiedniej wtyczki. By to zrobić odszukaj w WordPress wtyczkę o nazwie Rename wp-login.php i zainstaluj ją.

Wordpress - zmiana linku logowania admina
WordPress – zmiana linku logowania admina

Możemy oczywiście wybrać inną z dostępnych wtyczek. Ja w tym przykładzie wybrałem wtyczkę najprostszą w obsłudze, która nie oferuje żadnych dodatkowych opcji poza zmianą linku logowania. Po zainstalowaniu wtyczki przechodzimy w menu Ustawienia, następnie bezpośrednie odnośniki. Na samym dole strony zmieniamy adres logowania na dowolnie wybrany.

Wordpress - Jak zmienić adres logowania admina
WordPress – Jak zmienić adres logowania admina

Gotowe. Jak widzisz zmiana linku logowania WordPress jest bardzo prosta. Od tej pory adres logowania z końcówką admin jest już niedostępny, a każde logowanie będzie się odbywało z wybranego przez nas adresu.

Ten i podobne tematy możesz znaleźć w dziale WordPress na mojej stronie: WordPress.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: