Jak dodać mapę Google w WordPress

Dodanie mapy na stronie opartej o WordPress

Z dodania do swojej strony mapy z lokalizacją swojej firmy powinni skorzystać praktycznie wszyscy, których działalność opiera się o konkretną lokalizację  – fryzjer, dentysta, mechanik samochodowy itp. Jeśli korzystasz z WordPress’a, dodanie mapy nie powinno stanowić problemu. Jedyne, co powinieneś zrobić, to zainstalować odpowiednią wtyczkę obsługującą w sposób profesjonalny Mapy Google oraz posiadać konto Google, by uzyskać klucz API do obsługi aplikacji Google Maps.

Dodanie Mapy Google do strony WordPress krok po kroku

Dodanie Mapy Google do strony WordPress
Dodanie Mapy Google do strony WordPress

Przykładów wtyczek obsługujących mapy Google jest w dla WordPressa wiele. My w przykładzie skorzystamy z wtyczki o nazwie WP Google Maps. Jest ona bardzo popularna, a zarazem prosta w obsłudze. Wersja bezpłatna nadaje się do profesjonalnego użytku komercyjnego. Poniżej pełna informacja w jaki sposób dodać mapę Google w kilku krokach przy użyciu wtyczki WP Google Maps.

Krok 1: Wgrywamy wtyczkę o nazwie WP Google Maps

W pierwszej kolejności zainstaluj i włącz wtyczkę. Po jej włączeniu w lewym panelu bocznym

Wordpress - Instalacja wtyczki WP Google Maps
WordPress – Instalacja wtyczki WP Google Maps

Krok 2: Tworzymy i pobieramy klucz Google API

Wchodzimy na stronę Google API, by pobrać klucz API, który umożliwi nam korzystanie z map Google na naszej stronie. By to zrobić powinieneś mieć konto Google, zalogować się i wybrać button Get API Key. Jeśli nie pracowałeś wcześniej w oparciu o Google API, wybierz New Project, któremu nadaj odpowiednią nazwę. Klucz powinien stworzyć się automatycznie dla utworzonego przez Ciebie projektu

Wordpress - mapy Google WordPress
WordPress – mapy Google WordPress

Krok 3: Wklejamy klucz Google API

Gdy już mamy klucz Google API, jedyne co powinniśmy zrobić, to wkleić klucz w ustawieniach głównych WP Google Maps. Klucz możemy także zmienić w ustawieniach plug-inu w zakładce zaawansowane.

Wordpress - WP Google Maps. Klucz API
WordPress – WP Google Maps. Klucz API

Krok 4: Tworzenie mapy

Gdy wykonaliśmy prawidłowo wszystkie poprzednie kroki, przechodzimy do naszej strony do panelu admina WordPress, i wybieramy w lewym menu Mapy i w podmenu jeszcze raz Mapy. Tworzymy lub edytujemy istniejącą mapę. Nadajemy swojej mapie nazwę. Możemy także ustawić szerokość i wysokość mapy, ustawiamy także poziom zbliżenia. Wpisujemy właściwy adres lub współrzędne GPS. Zapisujemy znacznik. Utworzony znacznik powinien być widoczny na samym dole ustawień na liście znaczników. Jeśli znajdują się tam także inne znaczniki nie określające wybranej przez Ciebie lokalizacji – usuń je. Zapisujemy mapę. W naszym przykładzie podaliśmy adres Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Wordpress - Mapy Google w WordPress
WordPress – Mapy Google w WordPress

Krok 5: Wstawianie mapy w treści strony lub posta

Zauważ, że w ustawieniach mapy wpisana jest nazwa znacznika, który powinieneś wkleić w treści swoich stron lub postów, by odnieść się do Mapy Google. Znacznik wklejamy razem z nawiasami kwadratowymi. Gotowe!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Jak dodać mapę Google w WordPress”

%d bloggers like this: