Dlaczego nie da się zagwarantować pierwszego miejsca w Google?

Nikt nie jest w stanie zagwarantować pierwszego miejsca

Chciałbym wyjaśnić bardzo szybko raz na zawsze dlaczego nie da się zagwarantować pierwszego miejsca w Google? Można na ten temat przeczytać wiele artykułów w internecie, a jednak zawsze znajdą się magicy, którzy pierwsze miejsce chcą gwarantować. Na pozycję strony w Google wpływa kilkaset czynników. Są one powiązane m.in. z treściami, domeną, linkowaniem, jakością strony. To główni od tych grup czynników zależy pozycja strony w wyszukiwarce. Pozycjonerzy stron www powinni skupić się na wszystkich tych aspektach.

Dlaczego nie da się zagwarantować pierwszego miejsca w Google?

Pozycjonowanie SEO - Pierwsze miejsce w Google
Pozycjonowanie SEO – Pierwsze miejsce w Google

Abstrahując od wyżej wymienionych czynników wyobraźmy sobie prostą sytuację. Dwie firmy pozycjonujące zagwarantowały swoim dwóm klientom pierwsze miejsca. Każda z firm obsługuje innego klienta. Klienci są konkurentami. Jak widzisz nie jest możliwe, żeby obydwie strony były notowane w Google na pierwszym miejscu. Nie mogą przecież być obie na pierwszym miejscu ex-equo. Jeśli ktoś zajmie pierwsze miejsce w Google, inny musi je stracić Myślę, że ten argument wyczerpuje temat w stu procentach. Możemy rozmawiać oczywiście o stronie, jej jakości, treści, domenie i linkowaniu, natomiast zawsze, gdy ktoś nam obieca pierwsze miejsce w Google przypomnijmy sobie ten przykład.

Jeśli temat Cię zainteresował zachęcam do śledzenia strony na FB oraz do przejrzenia pozostałych kategorii na której piszę o SEO i pozycjonowaniu: https://nastronach.pl/category/pozycjonowanie-seo/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: